–>

Скопскиот пивски фестивал – Пиволенд започнува на 21 септември

IMG-193186d141dbe12dd21735d0a54cf226-V.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Дванаесеттото издание на скопскиот пивски фестивал Пиволенд ќе се одржи на 21, 22 и 23 септември на паркингот пред спортската сала Борис Трајковски.

Како што известуваат од организацијата на фестивалот, најголемиот гурмански викенд со пиво во Скопје како и претходните изданија ќе понуди широка лепеза на домашни и странски брендови на индустриски пива, како и многу различни домашни крафт (занаетчиски) пивски брендови кои посетителите ќе можат да ги дегустираат заедно со вкусна храна и богата музичка програма.

На трите фестивалски дена музичката програма ќе започнува во 18:00 часот и ќе трае до раните утрински часови.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK