–>

Apple ќе го претстави новиот iPhone на 12 септември

apple
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

На 12 септември Apple ќе претстави нови производи, вклучувајќи ја новата телефонска линија iPhone 15 и паметните часовници од следната генерација.

Презентацијата на новите производи ќе се емитува во живо, а белег на настанот ќе биде линијата iPhone 15, која ќе вклучува два почетни модели и два модели од високата класа, пренбоси Танјуг, повикувајќи се на Блумберг.

Уредите од пониска класа, најверојатно ќе се нарекуваат iPhone 15 и 15 Plus, ќе имаат некои од опциите на минатогодишните модели Pro – чип A16, интерфејс Dynamic Island и задна камера од 48 мегапиксели – но ќе го задржат актуелниот дизајн. .

Моделите од повисоко ниво ќе видат позначајни промени, вклучувајќи редизајнирана рамка која користи титаниум наместо нерѓосувачки челик, далеку потенки рамки околу екранот и процесор A17 кој користи понапреден метод на производство од 3 нанометри.

Титаниум, исто така, ќе ги направи телефоните малку полесни.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK