Северина и Грашо заедно на вечера, пејачката објави селфи

petar-graso-severina-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСеверина се пофали со фотографија со Петар Грашо

Таа го објави нивното селфи од вечера и додаде песна од Тончи Хуљиќ. Северина не откри каде се сретнале, но пејачката моментално ужива на одморот во Далмација, па може да се претпостави дека се дружеле во родниот Сплит.

Грашо и Северина се долги години пријатели, а во 2018 година објавија и дует. Грашо често ја поддржуваше пејачката додека таа проаѓаше низ битка за старателството над синот Александар, кој го доби со Милан Поповиќ.

„Не се слушаме четири месеци, па се слушаме три пати во три дена. Нè врзува нешто повеќе од тоа формално пријателство. Се знаеме 20 години и сме блиски“, изјави Грашо на почетокот на годината за нивното пријателство.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK