Принцот Вилијам за прв пат беше на забава без Кејт

princ-vilijam.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПринцот Вилијам беше домаќин на традиционалната забава одржана во градините на Бакингемската палата овој вторник, а фотографите го фатија во добро расположение.

Вилијам на забавата присуствувал без сопругата Кејт која се опоравува од рак, а на забавата ја задржал насмевката на лицето. Како и Кејт, и кралот Чарлс се лекува од рак и не присуствуваше на забавата.

Кејт последен пат беше видена во јавноста минатиот Божиќ, а нејзиното ненадејно исчезнување од јавноста, како и тајноста околу нејзината здравствена состојба, ја вознемири јавноста.

Во март таа објави дека има рак, а оттогаш принцот Вилијам сам ги извршува кралските должности.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK