Notice: Function Elementor\Controls_Manager::add_control_to_stack was called incorrectly. Cannot redeclare control with same name "sticky". Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 1.0.0.) in /home/ylmqclhf/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078

Отворен Канскиот филмски фестивал, Мерил Стрип доби почесна награда

37b8461e-3fc9-4e43-9e23-ffa0b92fee5a.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Канскиот филмски фестивал официјално започна во вторникот вечерта кога познатите личности прошетаа на црвениот тепих во раскошниот Гранд театар Лумиер за да и оддадат почит на холивудската актерка Мерил Стрип, на која и беше врачена почесната Златна палма.

На актерската екипа на француската комедија и на отворањето на фестивалот се придружи и овогодинешното жири предводено од режисерката Грета Гервиг.

Публиката со овации ја поздрави добитничката на почесното признание Мерил Стрип, а на сцената ја поздрави француската актерка Жилиет Бинош.

„Го променивте начинот на кој ги гледаме жените во филмскиот свет“, рече Бинош. Стрип, чија долга листа на филмови ги вклучува Death Suits Her, Mamma Mia! и Железната дама, наведе бројни луѓе на кои сакаше да им се заблагодари.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK