Ким Кардашијан објави стари фотографии, покажа како изгледала пред 31 година

kim-kardashijan.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKКим Кардашијан објави свои стари фотографии на Инстаграм и покажа како изгледала како дете.

На една од фотографиите, која е направена во 1993 година, таа позираше со нејзината пријателка Линдзи. Ким тогаш имаше 13 години.

Ријалити ѕвездата прво го привлече вниманието на медиумите со дружењето со Парис Хилтон. Пред нејзината слава, Ким работеше како стилист за нејзината пријателка од детството, а еднаш изјави дека Парис е одговорна за започнување на нејзината кариера бидејќи ја запознала со многу луѓе.

Ким брзо стана една од најпопуларните луѓе во светот. Во раните 2000-ти, нејзиното експлицитно видео со раперот Реј Џеј беше протечено во јавноста. Ким и Реј се забавуваа од 2002 до 2006 година, а многумина тврдат дека токму нивната домашна снимка и ја осигурала кариерата на Ким Кардашијан каква што е денес.

Осум месеци по објавувањето на снимката, семејството Кардашијан реши да ја искористи својата експонираност во јавноста и така беше објавена првата епизода од реалното шоу Keeping Up with the Kardashians.

View this post on Instagram

A post shared by Kim Kardashian (@kimkardashian)

Кога социјалните мрежи почнаа да се зголемуваат до небо, Ким и нејзините сестри го искористија тоа како можност да го зголемат своето влијание надвор од самото реално шоу. Ким ги користеше социјалните мрежи за да создаде и да се етаблира како бренд, а не само како славна личност. Таа, исто така, ги користеше социјалните медиуми како алатка за растење на нејзините брендови Skims и SKYNN од Ким.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK