Хит за панталони за пролет: го издолжуваат струкот и ги издолжуваат нозете

hit-pantalini.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKШироките панталони се идеални за пролетен стајлинг бидејќи одлично одат со романтични блузи, топови и широки сакоа. А доколку изберете ваков тип на бели панталони даваат ефект на долги нозе и витка линија.

Широките панталони може да се носат во најразлични ситуации, од лежерни излегувања до елегантни настани, а тајната на добриот изглед е во нивно комбинирање со соодветни модни парчиња и додатоци. Но, пред се, треба да ги пронајдете вистинските, модел кој одговара и на вашата фигура.

Моделот со средно висок струк ја истакнува силуетата, а самиот крој  создава ефект на долги нозе. Покрај тоа, овој модел на панталони во бела боја е идеален за комбинирање со клучните пролетни трендови.

Совршено се вклопуваат со сандали на потпетици.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK