Бејби Лазања го најави својот прв солистички концерт

ла-12.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKБејби Лазања го најави својот прв солистички концерт. Ќе настапи во Загреб на 12 септември 2024. „Едвај чекам да се видиме и да танцуваме! Мјау“, напиша тој на социјалните мрежи.

„Вистинскиот победник на Евровизија“, „Дојди во Полска“, „Се надевам дека ќе се видиме во Шпанија“, „Дали ќе дојдеш во Велика Британија?“, „Кога ќе одиш во Германија?“, пишуваат неговите обожаватели во коментарите.

Претходно тој најави турнеја следната година, а до крајот на оваа година ќе настапи во Хрватска. „Сакаме да правиме концерти на домашниот пазар и потоа на почетокот на следната година планираме европска турнеја, ќе има малку Европа и оваа година, но следната година удираме во Европа, а засега ќе се дружиме со мештаните“, вели Марко.

Тој најави нови песни. „По се што се случи, почнав да размислувам малку да пишувам на хрватски. Мислам дека слушателите ќе се изненадат, тоа е прилично хаотично“, вели Марко.

Во Умаг ќе пристигне во среда. „Со нетрпение очекувам да се видам со луѓето. Секогаш е емотивно, особено сограѓаните кои не поддржуваа цело ова време“, рече тој.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK