Алесандра Амбросио фотографирана со син на мултимилионер на одмор на Ибица

Screenshot-2024-07-10-074747.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKБразилската манекенка Алесандра Амбросио е фотографирана на Ибица со синот на мултимилионерот Мајкл Смурфит, Александар Смурфит. Тие уживаа во пливањето и изгледаа дека се многу блиски.

По раскинувањето со Ричард Ли минатата година, се чини дека Алесандра си најде нова љубов.

Освен што се забавуваше со Александар, Алесандра на фотографиите ја покажа и својата фигура во дводелен црвен костим за капење.

View this post on Instagram

A post shared by Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio)

Таткото на Александар, Сер Мајкл Смурфит се смета за водечка фигура во светската индустрија за амбалажа, чие богатство се проценува на 400 милиони долари.

View this post on Instagram

A post shared by Vogue Portugal (@vogueportugal)

Алесандра ја започна својата манекенска кариера во тинејџерските години, а стана меѓународно позната откако беше ангажирана од брендови како што се Ралф Лорен, Кристијан Диор и Џорџо Армани. Таа често се појавуваше на насловните страници на Vogue, Harper’s Bazaar, GQ, Elle и Glamour.

View this post on Instagram

A post shared by Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio)

Во 2004 година стана „ангел на Викторија“ и беше заштитно лице на брендот до 2017 година.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK