Променливо, нетабилно и топло време и во наредните денови

oblacno
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Продолжува периодот на променливо облачно и топло време, во попладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат во форма на краткотрајно невреме со поинтензивен дожд, силен ветер и изолирана појава на град, соопшти УХМР.

Утринските температури ќе бидат во интервал од 8 до 16, а масимланата дневен до 27 степени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK