Сончево со умерена облачност, попладне со услови за краткотраен пороен дожд

sonce_567566757
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

 – Времето денеска ќе биде сончево и малку потопло со мала до умерена облачност. Во попладневните часови ќе има услови за изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 12, а максималната ќе достигне од 21 до 26 степени.Во Скопје времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб променлив ветер. Минималната температура ќе се спушти до 8, а максималната ќе достигне 24 степени.

Времето во понеделник попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи ќе биде на повеќе места, а од вторник следува период на променливо облачно и значително посвежо време со повремени врнежи од дожд кои во вторник, кога ќе преовладува облачно време, ќе бидат пообилни.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK