Делови од три скопски општини денеска без струја

Без-струја-денеска-делови-од-општините-Аеродром-и-Гази-Баба.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСпоред добиеното известување од ЕВН Македонија, Регионалниот центар за управување со кризи информира дека поради реконструкција денеска без снабдување со електрична енергија ќе останат делови од три скопски општини.

Во периодот од 09:00 до 15:00 часот без напојување ќе останат корисниците на дел од село Долно Лисиче, реонот околу чаталот, ул.10 во општина Аеродром.

Во периодот од 10:30 до 14:30 часот без напојување ќе останат корисниците дел од улица 16, на патот кон Визбегово во општина Карпош.

Во периодот од 13:00 до 14:30 часот без напојување ќе останат објектите на градинката Росица, на улица Мечкин Камен, број 45А. во општина Ѓорче Петров.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK