Без вода дел од корисниците од булевар „АСНОМ“

voda_34535434543
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

– Без вода денеска ќе бидат корисниците од булевар „АСНОМ“ од број 78 до 106.Прекинот во водоснабдувањето, како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“-Скопје, е поради уличен дефект од Ф-100 мм на булевар „АСНОМ“ 106 во населба Аеродром.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK