–>

Без струја делови од скопски Бутел и Карпош

Без-струја-делови-од-скопски-Бутел-и-Карпош.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОд „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека денеска без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 8 до 14 часот корисниците од петте социјални згради и зградата што се гради лоцирани на булеварот Босна и Херцеговина (општина Бутел);

– во периодот од 10 до 14 часот корисниците од село Горно Нерези (општина Карпош).

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK