Затвореник во „Шутка“ го претепал чуварот и избегал од затвор

zatvor-sutka-800x600.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK







Затвореник во „Шутка“ претепал полицаец и избегал, информира МВР.

„На 15.03.2024 околу 16.50 часот во Полициската станица Чаир било пријавено дека во Казнено – поправната установа Затвор Скопје, осуденикот А.А.(24) од Скопје физички нападнал полициски службеник и побегнал од затворот“, велат од министерството за внатрешни работи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK