–>

Загина маж од струмичко, управувајќи трактор изгубил контрола и се превртел

Загина-маж-од-струмичко-управувајќи-трактор-изгубил-контрола-и-се.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Вчера попладне во 14.40 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека во село Дабиле, струмичко, 75-годишниот П.Б. од село Дабиле, управувајки трактор „имт“ со струмички регистарски ознаки, изгубил контрола над тракторот и се превртел, извести МВР.

– Од здобиените повреди П.Б. починал на местото, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош Струмица, соопшти МВР.

Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK