Загина 42-годишен маж од Делчево: со возилото излетал од патот

1715250140_soobrakajka.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСиноќа во 22.20 во Полициската станица Виница било пријавено дека на магистралниот пат Македонска Каменица – Виница, на место викано „Каменолом“, патничко возило „фолксваген тигуан“ со делчевски регистарски ознаки, управувано од Д.Ј.(42) од Делчево, излетало од коловозот.

На местото на несреќата од здобиените повреди починал возачот.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, информира полицијата.

Сопатникот Д.Г.(33) од Делчево се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ во Скопје.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Виница.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK