Кумановка тешко повредена по удар од автомобил

Се-преврте-автобус-на-патот-Струмица-–-Валандово-неколку-лица.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 17.15 часот во СВР Куманово било пријавено дека на ул.„11 Ноември“ во Куманово, патничко возило „фолксваген голф“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Н.А.(27) од Куманово, удрило во Р.С.(56) од Куманово.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Р.С., констатирани во Општата болница Куманово.

Полчицијата соопшти дека бил извршен увид од увидна екипа од СВР Куманово.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK