–>

Вработен на Клиниката за кардиохирургија го нападнал директорот

Вработен-на-Клиниката-за-кардиохирургија-го-нападнал-директорот.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Вчера околу 10 часот во полицијата добиена е пријава од Клиниката за кардиохирургија дека С.Ј. (вработен во клиниката) вербално нападнал медицинска сестра, а потоа физички го нападнал М.Ш. (директор на клиниката).

Вработениот потоа ја напуштил клиниката и самиот се пријавил во полицијата.

Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK