–>

Возило удрило во велосипед во Штип, тешко повреден малолетник

Возило-удрило-во-велосипед-во-Штип-тешко-повреден-малолетник.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 18.50 часот во СВР Штип било пријавено дека на крстосница на ул.„Сремски Фронт“ со ул.„Нобелова“ во Штип, М.А.(46) од Штип, управувајќи патничко моторно возило „фолксваген голф“ со штипски регистарски ознаки, удрил во малолетен велосипедист.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот, констатирани во Клиничка болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK