Возач прегази дете во Тетово

DSC_0041-scaled-800x533.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДете е тешко повредено откако било прегазено во Тетово.

– На 19.06.2024 во 17.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на ул.„Љубо Божиновски – Пиш“ во Тетово патничко возило „опел вектра“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.Р.(33) од Тетово, удрило во малолетен пешак од Тетово. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот, констатирани во Клиничка болница Тетово, известија во денешниот полициски билтен.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK