Битолчанец со пиштол се заканувал на бензиска пумпа

5be22eee1d00002c0030b292.jpeg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK42-годишен маж доби кривична пријава откако со пиштол се заканувал на бензиска пумпа во Битола.

– На 18.06.2024 во 22.30 часот на бензинска пумпа во Битола, по претходна расправија со вработените во агенција за обезбедување во објектот, пријавениот им се заканувал со огнено оружје, информираат од СВР Битола.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK