–>

Во Скопје се судрија камион, мопед и возило од авто школа

motor-soobrakajka.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

МВР информира дека завчера во 11,20 часот пријавено е дека во Скопје на крстосницата од ул. „Пролет“ и ул. „706“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно моторно возило „цитроен“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Г.Х.(50) од Скопје, мопед со скопски регистарски ознаки, управуван од Ф.А.(28) од Скопје и патничко моторно возило „шкода“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Л.Т.(18) и совозач-инструктор Н.Ѓ.(39) двете од Скопје.

Ф.А. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде од лекар му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK