Во Скопје санкционирани 179 санкционирани возачи

policija stop
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

На територија на град Скопје изречени се вкупно 179 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 102 санкции, 12 мерки за управување возило под дејство на алкохол, 14 мерки за возење без возачка дозвола.







Изречени се две санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила, пет мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло)…. Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK