Во Скопје санкционирани 126 возачи

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

На територија на Скопје вчера се изречени вкупно 126 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 21 санкција, девет мерки за возење без возачка дозвола, три санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила.Изречени се 10 мерки за користење мобилен телефон при возење, пет санкции за некористење сигурносен појас… Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK