Во Скопје 163 санкционирани возачи, 54 за брзо возење

brzo-vozenje
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

На територија на Град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 163 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 54 санкции, четири мерки за непрописно престигнување, 14 мерки за возење без возачка дозвола.

Како што соопштија денеска од МВР, изречени се четири санкции за некористење сигурносен појас, четири санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила….

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK