–>

Во Петровец лице со воздушна пушка застрелал куче

petrovec.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Во текот на вчерашниот ден во 17.50 часот во Полициското одделение Петровец, З.А.(38) од с.Средно Коњари, скопско, пријавил дека околу 17.40 часот во близина на неговиот двор на подрачје на Петровец едно лице со воздушна пушка го застрелало неговото куче.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а полициски службеници излегле на местото на настанот.

Се преземат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK