Во делчевско Вирче најдена граната

Граната-од-Првата-светска-војна-најдена-во-нива-во-Новаци.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо делчевското село Вирче пронајдена е стара неексплодирана граната. Случајот е пријавен од жител на селото кој експлозивната направа ја пронашол во својот двор.

Во пoлициската станица Делчево, А.М.(60) од с.Вирче, делчевско, на 17.05.2024 во 19.50 часот пријавил дека при извршување градежни работи во неговиот двор пронашол една стара неексплодирана граната, информираат од полиција.

Гранатата по извршениот увид била подигната од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK