Во куќа на струмичанец најдена дрога

marihuana-zaplena-5.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСтрумичката полиција вчера околу пладне во Струмица го лишила од слобода Љ.Ѓ.(46) од овој град. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени кафеава прашкаста материја, црна прашкаста материја, марихуана, бела прашкаста материја, бела грутчеста материја и други предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривично дело..

Како што информираат денеска од МВР, лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK