Велосипед удрил во 85-годишна жена во Скопје и побегнал

velosiped.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Московска“ во Скопје, непознато лице со велосипед удрило во Љ.Г.(85) од Скопје и го напуштил местото на настанот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Љ.Г., констатирани во Градската општа болница „8 Септември“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK