Семејно насилство во Центар: 46-годишна жена претепана од својата мајка

Тетовец-ја-истепал-мајка-си-полицијата-го-расчистува-случајот.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во 02.40 часот во СВР Скопје, 46-годишна жена пријавила дека на 03.04.2024 околу 20.30 часот во домот на подрачјето на Центар била физички нападната од нејзината мајка В.П.(67), која употребила и тврд предмет, извести МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK