–>

Уапсен тетовец, сопругата пријавила дека ја истепал

Уапсен-тетовец-сопругата-пријавила-дека-ја-истепал.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолициски службеници на СВР Тетово, вчера околу 20 часот и 55 минути го лишиле од слобода 26-годишниот тетовец А.Ф., кој претходно бил пријавен од 24-годишната сопруга дека во семејниот дом во Тетово физички ја нападнал, извести СВР Тетово.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот, по што ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK