–>

Приведени двајца разбојници во Куманово, нападнале маж и му го одзеле мобилниот телефон

1692185419_kumanovo.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 14.00 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода 35-годишниот Г.Н. и 42-годишниот Д.Д., двајцата од Куманово, извести МВР.

– Тие се сомничат дека на улицата „Тане Георгиев“ во Куманово со тврд предмет го нападнале Д.П.(29) од Куманово и му одзеле мобилен телефон, соопшти МВР.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следуваат соодветни пријави.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK