Уапсен маж од Струшко, ја истепал сопругата

339806192_101759692908814_8088185994519321333_n.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 16.40 часот на улица „Браќа Миладинови“ во Струга, полициски службеници од ОВР Струга го лишија од слобода 49-годишниот Б.Ш. од струшко село затоа што претходно во семејниот дом физички ја нападнал неговата сопруга, извести СВР Охрид.

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK