Уапсен маж од Беровско: прегазил полицаец а на друг му упатувал закани

policija-3.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска полициски службеници од Полициската станица Берово го лишиле од слобода Б.М.(20) од с.Двориште, беровско.

Околу 02.10 часот тој со возило прегазил еден полициски службеник во пределот на ногата и се дал во бегство, а на друг полициски службеник му упатувал закани.

Против Б.М. ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK