Прегазен 80-годишник во прилепско, однесена во болница со тешки повреди

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 17.20 часот во СВР Битола било пријавено дека во с.Тополчани, прилепско, патничко моторно возило „мазда” со прилепски регистарски ознаки, управувано од Д.Ч.(26) од с.Тополчани, удрило во Р.В.(80) од с. Тополчани.

На Р.В. во Градската болница во Прилеп и биле констатирани тешки телесни повреди.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK