Нападната жена во автобус на Бит Пазар: напаѓачот и го украл златниот ланец

Policija.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 11.50 часот во СВР Скопје, С.З.(35) од Скопје пријавила дека околу 10.00 часот на подрачјето на Бит Пазар, во автобус, едно лице со употреба на физичка сила и го одзело златниот ланец што го носела на себе.

МВР информира дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK