Уапсен државјанин на Бугарија, ја истепал својата поранешна сопруга од Скопје

semejno-nasilstvo1-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во 00.30 часот, полициски службеници од Полициската станица Драчево го лишиле од слобода 46-годишниот Н.И.Ц. од Република Бугарија, затоа што на 06.05.2024 во 21.30 часот, по претходна расправија, физички ја нападнал својата поранешна 43-годишна сопруга од Скопје, при што употребил и тврд предмет, извести МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK