Пронајдено 14-годишно девојче од село Петровец, нејзиното исчезнување го пријавил таткото

devojka-nasilstvo-siluvanje-hronika.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 20.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Шуто Оризари била пронајдена 14-годишната С.С. од село Петровец, скопско, извести МВР.

На 04.05.2024 нејзиниот татко, 47-годишниот А.С. пријавил дека се оддалечила од домот, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK