Тешко повреден малолетник од Велес, во него удрил „цитроен“

svr-veles.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 21.55 часот во СВР Велес било пријавено дека на улицата „Благој Ѓорев“ во Велес, патничко возило „цитроен“ со велешки регистарски ознаки, управувано од 35-годишната М.Р. од Велес, удрило во малолетен пешак, извести МВР.

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот, констатирани во Општа болница Велес“, соопшти МВР.

По овластување на јавен обвинител извршен бил увид од увидна екипа од СВР Велес.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK