Уапсен 24-годишник од Тетовско: го нападнал татко му а ја оштетил и покуќнината

policija8_1-199796.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолициски службеници на СВР Тетово, вчера околу 8 часот и 20 минути го лишиле од слобода 24-годишниот М.К. од тетовско село.

Тој бил пријавен од неговиот 68-годишен татко дека претходно во семејниот дом физички го нападнал, а ја оштетил и покуќнината и возилото на неговиот брат.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK