Метална врата паднала врз малолентик кој играл во двор во училиште во Тетово

Починат-маж-пронајден-во-неговиот-дом-во-Велес.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 12 часот и 50 минути, 35-годишниот гостиварец М.Т. во СВР Тетово пријавил дека на 24-ти овој месец околу 17 часот и 30 минути, играјќи во дворот на основно училиште во околната населба Циглана, врз неговиот малолетен син паднала метална врата и му нанела повреди.

Toj бил пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“.

Полицијата соопшти дека се расчистува и документира случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK