Три скопјанки искасани од кучиња скитници

Двајца-битолчани-во-ист-ден-на-различно-место-искасани-од.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТри скопјанки пријавиле во полициските станици дека биле искасани од кучиња скитници, извести МВР

На 21.04.2024 во 11.15 часот во Полициската станица Центар, 48-годишната С.М. од Скопје пријавила дека на улицата „Јужен булевар“ во Скопје била касната од куче скитник.

На 21.04.2024 во 22.35 часот во Полициската станица Центар, 78-годишната Л.Ц. од Скопје пријавила дека на улицата „Народен фронт“ во Скопје била касната од куче скитник.

На 21.04.2024 во 23.30 часот во Полициската станица Карпош, 69-годишната Ш.А. од Скопје пријавила дека на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје била касната од куче скитник.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK