Три лица истепаа скопјанец во центарот на градот, му бил украден и мобилниот телефон

DSC_3796.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера, во 16.10 часот во СВР Скопје, 38-годишниот А.Ј. од Скопје пријавил дека на 06.07.2024 околу 17.00 часот на подрачјето на Центар бил физички нападнат од три лица, кои му го одзеле мобилниот телефон, извести МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK