Од домот во Скопје се оддалечила 16-годишна девојка, полицијата презема мерки

devojka-nasilstvo-siluvanje-hronika.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 13.15 часот во Полициската станица Бит Пазар, 38-годишната С.К. од Скопје пријавила дека од домот се оддалечила 16-годишната Ј.А., која ѝ била доделена на згрижување, а која во повеќе наврати се оддалечувала и била враќана назад, извести МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK