Тетовка пријавила дека и го украле прометот од казиното, па кажала дека излажала

Ограбено-казино-во-Карпош-полицијата-го-расчистува-случајот.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во СВР Тетово бил извршен службен разговор со 37-годишната А.К. од Тетово, извести МВР.

„Имено, на 09.05.2024 во 12.00 часот таа лажно пријавила дека околу 08.20 часот на паркинг простор од казиното каде што работела, едно лице со закана ѝ ги одзело парите од дневниот промет во казиното, а во текот на вчерашниот ден сама се пријавила во полициска станица“, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот, против неа ќе следува соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK