Тетовец измамил жена од Косово за 732 евра

Измамен-гостиварец-за-2000-евра-скопјанец-му-понудил-производи-но.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЖена од Косово била измамена од Е.В.(45) од Тетово.

Според пријавеното во МВР, во текот на минатиот месец, во комуникација преку социјалните мрежи, тој ѝ ветил дека ќе ѝ среди во Скопје да полага испит по германски јазик согласно законските прописи и, откако се договориле, таа преку брз трансфер на пари му уплатила 732 евра.

Откако последните денови не им се јавувал, тие сфатиле дека биле измамени.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK