Teтетовец со украдено возило направил сообраќајка

Уште-едно-убиство-во-Македонија-56-годишен-маж-застрелан-во-близина.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолицијата поднесе кривична пријава против Л.А.Т. (18) од Тетово поради  „тешка кражба“ во обид, „одземање на моторно возило“ и „кражба“.

На 03.02.2024, пријавениот со погоден предмет се обидел да влезе во куќа во Тетово, но бил затекнат од сопственикот.

На 10.02.2024 во двор од куќа одзел патничко возило „цитроен“, а во текот на истиот ден од плац на лице од Тетово одзел мотоцикл „јамаха“, кој го оставил во с.Долно Седларце, тетовско, заедно со патничкото возило, откако направил сообраќајна незгода, објави МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK