Кривични за родителите кои им дозволиле на нивните малолетни деца да живеат вонбрачно

13-годишно-девојче-исчезна-од-домот-во-Скопје-родителите-се-сомневаат.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНадворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе две кривични пријави против Н.Ф.(38) и С.Ф.(34), двајцата од Пехчево и В.Т.(54) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вонбрачен живот со дете“.

Пријавените, во период од втората половина на 2023 до 22.02.2024 им овозможиле на нивните малолетни деца, кои се во љубовна врска, да живеат вонбрачно, објави МВР во гдневниот билтен.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK