–>

Тешко повредена велешанка, со мопед паднала на коловоз

Тешко-повредена-велешанка-со-мопед-паднала-на-коловоз.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Вчера попладне околу 16 часот во СВР Велес било пријавено дека на улицата „Алексо Демниевски“ во Велес, 63-годишната С.Т. од Велес, управувајќи мопед со велешки регистарски ознаки, изгубила контрола и паднала на коловозот, извести МВР.

– Во несреќата, С.Т. се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Општа болница Велес, соопшти МВР.

Увид извршила увидна екипа од СВР Велес.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK